Архив новостей - СШ 1 г.Минска
👁Версия для слабовидящих
👁Обычная версия

28.11.2019

Поздравляем учащуюся 11А класса Корзун Евгению с победой в конкусе "Экоидея - в жизнь!"

Адзінаццацікласніца сярэдняй школы № 1 Мінска Яўгенія Корзун на конкурсе — адзіная школьніца. Першая задума падрыхтаваць выступленне на навуковую канферэнцыю ўзнікла ў дзяўчыны, калі яна пачала наведваць школу юнага хіміка БДУ. Жэні хацелася, каб тэма была не проста цікавай, але яшчэ і карыснай. Так ідэя з канферэнцыяй трансфармавалася ў праект “Безадходнай школьнай лабараторыі”, і дзяўчынка даказала, што школьнікі таксама могуць зрабіць адчувальны ўклад у паляпшэнне экалагічнай сітуацыі.
Зацікаўленасць хіміяй Жэня адчула ў 7 класе, як толькі пачала ўдзельнічаць у алімпіядным руху. З таго часу яна сочыць за падзеямі і адкрыццямі ў галіне. І, як паказала атрыманне гран-пры на конкурсе ідэй, робіць гэта прадукцыйна.

— Хваляванне, канечне, прысутнічала, — дзеліцца ўражаннямі школьніца. — Я разумела, што па аб’ёме ведаў не магу сапернічаць са студэнтамі, амаль выпускнікамі ўніверсітэта. Але ведала, што гэтая тэма цікавая для мяне, таму хочацца расказаць пра яе іншым. Гэта падбадзёрвала.

"Настаўніцкая газета", 26.11.2019